PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229074}

Ostatni legion

The Last Legion
5,9 22 545
ocen
5,9 10 1 22545
Ostatni legion
powrót do forum filmu Ostatni legion

Czy ktoś zauważył?

użytkownik usunięty

Hm nie zajmę się tutaj opinią dotyczącą filmu, czy mi się podobało, czy nie i czy wam pozostawmy proszę bez komentarza w tym temacie. Chodzi mi tylko o te nieznaczne, a może właśnie znaczne? podobieństwo do Władcy pierścieni.
Mały Cezar niczym hobbit decydujący, którą iść drogą (dokąd się udać).
Nauczyciel jego niczym Gandalf zmierzający się z postacią w masce.
Aragorn = Aurelius.
Nieco waleczniejsza niż w filmie i o wiele bardziej niż w książce Arwena = Mira.
Druhowie - taka sama liczba, trzech. Mamy czarnego Gimliego? Czyżby? A także Legolasa wiernego Aragornowi z podobieństwem wypowiedzi nieco nadto poetycznych (proszę się nie czepiać), a także jakby ktoś nie zauważył - dzielnego BOROMIROPODOBNEGO wojownika, który został zabity w jakże podobny sposób - strzałami, osłaniając hobbitowatego Cezara.
Dodajmy białe drzewo w płomieniach i krąg kamieni hmm
Śpieszącą na ratunek armię pod koniec - Rohirrimowie?
* mogę mieć dużo błędów w pisowni z racji, że wszystko z pamięci biorę
Czy ktoś to jeszcze zauważył?

ocenił(a) film na 6

Ciekawe uwagi. Nie przyglądałam się, ale nie omieszkam następnym razem. Oj, na pewno będzie, bo obraz ten ostatnio tak często miga po telepatorni, że wkrótce przebije Kevina, Króla Artura i samego LoTRa.

ocenił(a) film na 3

Do tego łudząco podobny plakat/ W dodatku prawie wszyscy aktorzy zagrali potem w "Grze o tron".

ocenił(a) film na 5

;) też mi się to rzuciło w oczy - taki Władca Pierścieni dla ubogich;]

ocenił(a) film na 9

Szczerze? Nie widzę w tym nic złego, że jest podobny do "Władcy pierścieni". Choć ja ubustwiam tą trylogię to nie zauważyłam większego podobieństwa... Nauczyciel z Gandalfem mi się skojarzył lecz reszta? Wcale. "Władca pierścieni" dla ubogich? Serio? Aż takie skojarzenia? Jeden i drugi film można sobie obejrzeć w internecie, więc nie sądzę by był dla ubogich...

użytkownik usunięty
alexa2o

nie chce mi się nawet komentować twojego braku zrozumienia :) pozdrawiam

ocenił(a) film na 9

Rozumiem wszystko. Ale pragnę zaznaczyć, że każdy ma prawo do swojego zdania.
Ja również pozdrawiam.

użytkownik usunięty
alexa2o

każdy ma, ale gdybyś zrozumiała to nie komentowałabyś w ten sposób ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones